Dveřní kování určitě znáte jako obyčejný doplněk Vašich dveří. Klika je v podstatě úplně obyčejná věc každodenního používání. Asi nikdo z nás moc nevnímá, že jí vůbec používá, je to rutina jako každá jiná….:) Když, ale přijde tolik všemi milovaná rekonstrukce bytu či domu nebo dokonce stavba nového hnízdečka, tak ať chcete nebo né – dveřní kování budete dřív nebo později určitě potřebovat. Pak se ponoříte do štosu katalogů s dveřním kováním nebo strávíte dlouhé chvíle brouzdáním po internetu. Určitě narazíte na plno zajímavých informací a prezentací ve kterých se budete ztrácet. Trošku odbočím a ušetřím Vám trochu času. Určitě se podívejte na stránky předních online prodejců, kde se dozvíte všechny potřebné informace www.kovani-design.cz a www.kovani-kliky.cz. Tyto jediné weby disponují podrobnými návody a typy jak správně vybrat kliky na dveře. Jak jsem slíbil, tak to byla jen krátká odbočka a nyní se vrátím k účelu tohoto článku. Rozhodl jsem se Vám přinést dveřní kování trochu z jiného pohledu a to z výrobních postupů a zajímavých prezentací, které by mohli být pro mnohé výrobce určitě inspirací. Musím tedy podotknout, že jde pouze o zajímavosti ze světa dveřního kování a k výběru správné kliky Vám moc nepomůžou…:)

Montážní video – Kliky Karcher Design
Zajímavé video od Německé společnosti Karcher Design. Tato firma patří mezi špičku ve výrobě dveřních klik. Podívejte se na montážní video a propracované detaily, které Vám usnadní montáž a zaručí perfektní používání těchto klik po desetiletí.

Prezentace kování, kterou v ČR asi nikdy neuvidíte…
Zajímavá prezentace dveřního kování, ze které by si měli vzít výrobci příklad. Myslím, že kreativita co se týká prodeje a prezentace tohoto sortimentu u nás chybí. Výrobci a dovozci – měli by jste se zamyslet.

Naleju, lisuju, počkám a klika je hotová
Stačí si nechat udělat formu dle designu, pořídit si jednoduchý lis a kliky si můžete dělat v garáži. Vypadá to docela jednoduše, ale cesta je trnitá, raději se do toho nepouštějte.

Jak vzniká návrh dveřní kliky pod rukou designéra
Není výjimkou, že na designu moderních klik se podílejí designéři z celého světa. Podívejte se jak jednoduché to je…:) Všechny dveřní kliky na celém světě musely projít tímto procesem.

Retro a Antik kliky na dveře
Pořád jsem si myslel, že u nás koupíte jakoukoli kliku, kterou si představíte…omyl! Myslím, že tyhle kliky na dveře ve stylu retro a antik by zcela určitě měli úspěch. Projektanti a architekti by si mnuli ruce…:)

autor: Petr Holeček